Ana & Jelena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ana & Jelena

Forum o Ani Ivanović i Jeleni Janković
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ana prošla test protiv Dushevine

Ići dole 
AutorPoruka
Ana's fan
Admin
Ana's fan


Broj poruka : 165
Datum upisa : 21.07.2008

Ana prošla test protiv Dushevine Empty
PočaljiNaslov: Ana prošla test protiv Dushevine   Ana prošla test protiv Dushevine Icon_minipostedPet Avg 29, 2008 12:29 am

Ana je u svom prvom meču posle skoro mesec dana pobedila Ruskinju Veru Dushevinu rezultatom 6-1, 4-6, 6-4 i plasirala se u drugo kolo US Opena. Prvi nosilac i prva teniserka sveta je lako došla do prednosti od 6-1, 4-2 i 0-30 na servis Dushevine, ali joj je trebalo više od dva sata da dođe do pobede koja podiže moral.

Za prvog nosioca je ovo bilo ponavljanje istorije, pošto je prošle dve godine pobeđivala Dushevinu na Flushing Meadowsu. Anin početak je bio savršen: izbegavala je neiznuđene greške i preuzimala inicijativu dok je njena protivnica, jedna od 17 Ruskinja koje su ušle u glavni žreb US Opena u konkurenciji singlova, imala teškoća da ostane u igri, jer je imala problema sa servisom i njenim najslabijim udarcem, forhendom.

Ana je u drugom gemu osvojila protivnički servis i ubrzo povela sa 5-0. Trebalo joj je samo 27 minuta da osvoji prvi set, nakon što je Ruskinja promašila lak forhend. Dushevina je u prvom gemu drugog seta napravila četiri dvostruke servis greške, i tako dodatno pomogla Ani.

Međutim, meč se od tog trenutka potpuno promenio, pošto je Ana izgubila koncentraciju i počela da greši, i time svojoj protivnici omogućila da podigne samopouzdanje. Ruskinja je primetila da je nivo Anine igre opao, i samo se trudila da lopticu zadrži u igri, čekajući promašaje šampionke French Opena.

Ana je u drugom setu vodila sa 4-2, ali je potom dva puta izgubila svoj servis, praveći ukupno 15 neiznuđenih grešaka. U prvih šest gemova seta ih je napravila samo četiri.

Meč je ušao u neočekivani odlučujući set. Dushevina je pružila drugačiju sliku: sada je njena igra sa kraja terena bila čvrsta, i počela je ozbiljno da razmišlja o pravljenju velikog iznenađenja u prvom kolu. Sudbina meča je zavisila od Ane. Njen trenutak je došao u sedmom gemu, kada je napravila ključan brejk, nakon što je bekend volej Ruskinje otišao u aut.

Prvi nosilac je u poslednjem gemu morala da spasi dve brejk lopte, i na kraju je došla do pobede kada je bekend Dushevine završio u mreži. Ana je tokom meča napravila 33 direktna poena i 40 neiznuđenih grešaka.

"Jako sam srećna, pošto je sama činjenica da sam ovde i da imam priliku da se takmičim, za mene veliki uspeh," rekla je oduševljena Ana.

“Presrećna sam što imam priliku da igram, pošto sam posle Olimpijade bila veoma razočarana. Od Montreala nisam imala priliku da treniram. Tek prošlog ponedeljka sam počela sa treninzima.

"Posle Pekinga sam mislila da možda neću moći da učestvujem ovde, i stvarno sam se trudila da uradim sve što je bilo moguće da se oporavim. Čak sam išla u Australiju da se vidim sa svojim doktorom, da bi mogla da treniram. Došla sam ovde prošle nedelje i u ponedeljak sam počela da treniram, što je bilo jako dobro. Kada sam počela sa treninzima, počela sam da se popravljam, i konačno sam danas i poslednjih par dana prvi put bila bez bola.

"Ja sam izuzetno veliki takmičar, tako da naravno da želim da pobedim. Ali mislim da je trenutno to previše tražiti. Samo hoću da idem meč po meč.

"Ovaj meč će mi svakako pomoći, pošto je bio veliki izazov. Bila sam tužna… Vodila sam sa 4-2, imala nekoliko brejk lopti i sve je dobro izgledalo. Samo mi je na trenutak opala koncentracija, i onda mi je bilo jako teško da se vratim u igru. Tako da će mi ovakav meč definitivno pomoći u narednim kolima. Očigledno mi je mnogo nedostajalo igranje mečeva, pa mi je danas bilo teško."

Anu u u četvrtak u meču drugog kola očekuje Francuskinja Julie Coin.
Nazad na vrh Ići dole
 
Ana prošla test protiv Dushevine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ana protiv Coin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ana & Jelena :: Ana Ivanović :: Novosti-
Skoči na: