Ana & Jelena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ana & Jelena

Forum o Ani Ivanović i Jeleni Janković
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ana izgubila od Coin

Ići dole 
AutorPoruka
Ana's fan
Admin
Ana's fan


Broj poruka : 165
Datum upisa : 21.07.2008

Ana izgubila od Coin Empty
PočaljiNaslov: Ana izgubila od Coin   Ana izgubila od Coin Icon_minipostedSub Avg 30, 2008 1:12 am

Ana je pretrpela iznenađujući poraz od Francuskinje Julie Coin u drugom kolu US Opena. Nedostatak odigranih mečeva prve teniserke sveta uoči ovog turnira bio je nemilosrdno izložen tokom njenog poraza od 6-3, 4-6, 6-3.

Ana je na samom startu videla da 25-godišnja Coin neće biti lak zadatak. Snažnog servisa i sa očigledno opuštenim stavom, uživala je u vremenu koje je provodila na Artur Ashe stadionu protiv 1. teniserke sveta.

Ana je promašila lak udarac iznad glave i napravila je dvostruku servis grešku, i tako je Coin dala prvi brejk u meču. Francuskinja je pod pritiskom igrala solidno, dok se Ana sa druge strane nije kretala dobro, i nije pronalazila ritam i udarce sa osnovne linije. Sigurno je da je tokom prvog seta bila slabija od svoje protivnice.

Ana je u drugom setu podigla nivo svoje igre za jedan stepen, ali je i dalje promašivala udarce koje obično ne promašuje. Ipak, igrala je inteligentno, kako bi usprkos svojoj slaboj formi ostala meču. Osvajala je gemove na svoj servis i, kako to obično biva u takvim slučajevima, pustila je drugu teniserku da se probudi i da shvati da će dobiti meč svog života.

Ana je velike poene igrala pametno, i Coin je pri kraju drugog seta osetila pritisak. Ana je u devetom gemu osvojila gem na servis Francuskinje, osvojila je drugi set i stisla pesnicu u znak proslave.

Njena velika prilika je došla u petom gemu, kada je Ana pri rezultatu od 0-40 imala tri uzastopne brejk prilike. Francusknja ih je sve spasila i u narednom gemu je oduzela Anin servis, i tako povela sa 5-2. Na kraju je servirala za meč pri rezultatu 5-3.

Da li je Ana mogla još jednom da se čudesno vrati u meč? Coin je kod prve meč lopte napravila dvostruku servis grešku, a prva teniserka sveta je forhend vinerom spasila drugu, ali je kod treće meč lopte Anin forhend otišao u aut i 25-godšinji autsajder je vrisnula od sreće.

Ana je meč završila sa 34 neiznuđene greške, 8 dvostrukih servis greška i sa iskorišćenom samo jednom od osam brejk šansi.

"Nervozna sam izašla na teren, pošto je nikada nisam videla kako igra i nisam znala šta da očekujem,” priznala je Ana.

“Igrala je potpuno drugačije od onog što sam očekivala. Servirala je izuzetno dobro, i udarci su joj je bili veoma snažni.

"Stvarno sam se borila, napravila sam previše neiznuđenih grešaka, i servis mi nije baš dobro išao. Naravno, ovo je jako frustrirajuće, pošto znam da mogu da igram mnogo bolje. Ovo je veoma, veoma razočaravajući poraz, ali to je nešto što moram da prihvatim, pogotovo posle svega što se dešavalo poslednjih mesec ili dva dana.

"Njen servis je bio čvrst i snažan. Nije toliko visoka, a servirala je zaista jake i snažne servise. Takođe, ubacivala je veliki broj prvih servisa. Bilo mi je jako teško da uđem u ritam, jer sam par puta pokušala da produžim poen, da polako uđem u meč, ali mi ona nije davala opcije. Koristila je svoje udarce i danas je igrala jako dobro."
Nazad na vrh Ići dole
 
Ana izgubila od Coin
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ana protiv Coin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ana & Jelena :: Ana Ivanović :: Novosti-
Skoči na: